اپیلاسیون قبل از لیزر

اگر قبل از انجام لیزر موهای زائد، اپیلاسیون یا وکس بزنید چه اتفاقی می افتد؟

آیا اپیلاسیون قبل از لیزر ، ایده ی خوبی است یا خیر؟

بسیاری از افراد به دلیل مزایای متعدد لیزر موهای زائد، آن را را انتخاب می کنند. لیزر درمانی غیرتهاجمی، بی خطر و سریع است و نتایج آن برای مدت طولانی ادامه دارد.

بهترین نکته در مورد درمان این است که این روش مانند سایر روش های از بین بردن مو که یک سری عوارض مانند قرمزی، موهای زیرپوستی، بریدگی تیغ ، تاول و غیره است هیچ گونه عوارض جانبی ندارد.

همچنین این روش در بین مردان نیز محبوب است.

اپیلاسیون قبل از لیزر

اگر مو با تیغ یا اپیلاسیون برداشته شود، سریع تر و ضخیم تر رشد می کند. در حالی که با لیزر، مو در نهایت رشد خود را متوقف می کند و حتی اگر موی جدید نیز رشد کند، بسیار نازک تر است. بنابراین ، نیازی به اصلاح هر روز نیست.

چرا نبابد اپیلاسیون قبل از لیزر انجام شود؟

نکته ای که متخصصان پوست به بیماران توصیه می کنند این است که حداقل تا یک ماه قبل از انجام روش لیزر از اپیلاسیون خودداری کنند. این کار برای اطمینان از این است که لیزر به طور موثری تمام موهای ناحیه مورد نظر را از بین می برد زیرا اپیلاسیون به طور کامل ریشه مو را نیز از بین می برد.

اپیلاسیون قبل از لیزر

مکانیسم کار در حذف موهای زائد اصل انتخاب SPTL است. این اصطلاح به انتخاب نور لیزر توسط بافت های پوستی که لیزر در آن هدف قرار گرفته است اشاره دارد.

پرتوهای لیزر غلیظ باعث آسیب موضعی به ملانین (رنگدانه مسئول رنگ دادن به مو) می شوند. با گرم كردن سلول های موجود در فولیكول مو، لیزر به ریشه مو آسیب وارد می شود و اطمینان می دهد که مو در ناحیه مورد نظر دوباره رشد نمی کند. اگر شخصی قبل از درمان وکس کند، ممکن است مو برای مدت زمانی خاص در ناحیه هدف رشد نکند.

اگر فولیکول های مو در زیر پوست وجود نداشته باشند، لیزر چیزی برای هدف گیری ندارد که باعث می شود دستیابی به نتایج مطلوب غیر ممکن و یا سخت تر شود.

هر رشته مو در مرحله تکوین خود است و پس از اتمام چرخه، دوباره رشته موی جدیدی شروع به شکل گیری می کند.

میزان رشد مو از فردی به فرد دیگر بسته به جن ، سن ، استعداد ژنتیکی و عوامل محیطی متفاوت است.

چرخه رشد مو بعد از انجام لیزر موهای زائد دارای سه مرحله فاز آناژن ، کاتاژن و تلوژن می باشد.

مرحله آناژن :

به عنوان مرحله رشد نیز شناخته شده است. در طول این مرحله ، مو خود را در لایه پوستی پوست دفن می کند تا بتواند رشد کند.

مو به طور معمول برای یک دوره شش هفته ای در این مرحله رشد می کند.

مرحله کاتاژن :

این مرحله همچنین به عنوان مرحله انتقالی شناخته شده است، زیرا پایان مرحله رشد را نشان می دهد. این مرحله تا سه هفته ادامه دارد.

مرحله تلوژن:

این مرحله همچنین به عنوان مرحله خرد شدن هنگام استراحت و ریزش مو شناخته شده است. وقتی مو در این مرحله است ، یک نفر می تواند تا 80-100 مو را از دست بدهد.

به دلیل تفاوت در چرخه های رشد ، به طور کلی شش تا هشت جلسه به طور متوسط ​​ لیزر درمانی توصیه می شود.

جلسات با توجه به چرخه رشد فاصله دارند. تعداد جلسات کاهش مو با لیزر از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما جلسات معمولاً بین یک دوره 12 تا 24 ماهه طول می کشد تا نتایج طولانی مدت داشته باشید.

متخصص پوست توصیه می کند قبل از انجام لیزر، ناحیه را اصلاح کنید زیرا اصلاح کردن به کمک تیغ فقط موهای سطح را از بین می برد بدون اینکه روی ریشه ها تأثیر بگذارد وهیچ تاثیری بر روی موهای سطح یا پوست اطراف آن ایجاد نمی کند.

توصیه می شود قبل از انجام لیزر موهای زائد یا لیزر بیکینی، با یک متخصص پوست مشورت کنید تا بدانید که آیا یک فرد کاندیدای ایده آل برای این روش هستید یا خیر.

همچنین ، درمان باید تحت نظارت یک متخصص پزشکی انجام شود تا از عواقب منفی جلوگیری شود و به نتایج مطلوب برسد. از کلینیک پوست و مو درماپلاس، که در آن کاهش مو با لیزر با آخرین فناوری ها تحت نظارت متخصص پوست و لیزر ماستفاده می شود، بازدید کنید و یا می توانید برای گرفتن وقت با ما تماس بگیرید.

لیزر مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید