باورهای غلط در مورد لیزر

رایج ترین باورهای غلط در مورد انجام لیزر موهای زائد

موهای بدن طبیعی است، اما بسیاری از افراد احساس ناراحتی می کنند و اغلب حتی بدون حداقل تلاش به دنبال راه های موثر برای به دست آوردن پوستی لطیف و صاف هستند. لیزر موهای زائد زندگی بسیاری از افرادی که از میزان موهای ناخواسته بدن خود ناراضی بودند را تغییر داده است. این روش ایمن، سریع و راحت در رفع موهای زائد است. بسیاری از افراد به دلیل باورهای غلط در مورد لیزر ، فقط از انجام این روش فرار می کنند.

 باورهای غلط در مورد لیزر

در این مقاله به برخی از باورهای غلط مربوط به درمان لیزر موهای زائد وجود اشاره شده است که باید از آن ها آگاه بود :

باور غلط : لیزر موهای زائد، رشد موها را افزایش می دهد.

واقعیت : رشد موها بعد از اصلاح و اپیلاسیون بیشتر رایج است اما مطمئناً پس از لیزر، این موارد رخ نمی دهد. لیزر درمانی به طور موثری فولیکول های مو را هدف قرار می دهد و موهای بدن را از ریشه پاک می کند. گرمای لیزر به پیاز مو آسیب می رساند و در نتیجه ، مو رشد نمی کند و نتایج آن نیز ماندگار است. از این رو، این روش درمانی به کاهش میزان رشد مو کمک می کند.

باور غلط : لیزر، رشد موهای جدید را افزایش می دهد.

واقعیت : لیزر درمانی با هدف قرار دادن فولیکول های مویی که در مرحله آناژن چرخه رشد مو قرار دارند، پوست بدون مو را ایجاد می کند. بنابراین به کاهش میزان رشد مو کمک می کند و بهترین کار با این روش درمانی این است که موها با هر جلسه کم پشت می شوند.

باور غلط : کاهش مو با لیزر تنها در یک جلسه بهترین نتیجه را به همراه دارد.

واقعیت : لیزر موهای زائد همچنین لیزر بیکینی، ممکن است رشد مو را فقط در یک نشست کاهش دهد. اما برای دستیابی به نتایج بهتر و طولانی مدت، حداقل شش جلسه برای دستیابی به پوستی صاف و بدون مو توصیه می شود.

باور غلط : کاهش مو با لیزر بر روی انواع پوست تیره موثر نیست.

واقعیت : درمان لیزر مو در همه انواع پوست، چه پوست تیره و چه روشن، موثر است. فناوری نور لیزر با توجه به نوع پوست و موی فرد تنظیم می شود، بنابراین به طور موثری موها را از بین می برد و پوستی صاف و بدون مو ایجاد می کند.

باور غلط : درمان کاهش مو با لیزر دردناک است.

واقعیت : درمان کاهش مو با لیزر درد کمتری نسبت به اپیلاسیون دارد. در طول درمان، لیزر موهای زائد، کرم بی حس کننده و ژل خنک کننده بر روی پوست قرار می گیرد. که کمک می کند تا موارد ناراحتی با لیزر درمانی کاهش یابد، و احساس می شود یک باند لاستیکی بر روی پوست می بندد، و این درد به طور کلی قابل تحمل است.

باور غلط : کاهش لیزر مو باعث ایجاد زخم و سوختگی می شود.

واقعیت : خطر بسیار کمی وجود دارد که روش لیزر کاهش مو باعث ایجاد زخم شود. از این رو توصیه می شود این روش پیش متخصص ماهر و تحت نظارت پزشک متخصص پوست انجام شود تا خطر عوارض جانبی ناشی از لیزر درمانی به حداقل برسد. همچنین رعایت داروهای قبل و بعد از درمان که به حداقل رساندن خطر سوختگی پوست کمک می کنند، ضروری است.

باور غلط : کاهش مو با لیزر پوست را در معرض اشعه قرار می دهد.

واقعیت : لیزر هیچ نوع تابشی از خود ساطع نمی کند. بنابراین، برای فرد از طریق لیزر کاهش مو ضرری ندارد.

 باورهای غلط در مورد لیزر

باور غلط : کاهش مو با لیزر فقط برای خانم ها است.

واقعیت : زنان و مردان می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند. مردان همچنین می توانند هر بخشی از بدن خود را تحت درمان قرار دهند و همچنین برای ریش زدن و از بین بردن موهای قفسه سینه نیز محبوب است.

حالا که بیشتر با باورهای غلط در مورد لیزر آشنا شده اید، همین حالا می توانید برای رزرو نوبت لیزر یا مشاوره با کلینیک درماپلاس تماس بگیرید.

لیزر مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید