لیزر مو زائد

لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است که با استفاده از یک پرتو نور متمرکز ( لیزر) موهای زاید را از بین می برد.

در طی لیزر مو زاید ، لیزر نوری منتشر می کند که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می شود. انرژی نور به گرما تبدیل می شود ، که به کیسه های لوله ای شکل موجود در پوست (ریشه های مو) که باعث تولید مو می شوند آسیب می رساند. این آسیب رشد موهای آینده را مهار یا به تأخیر می اندازد.

لیزر موهای زائد به تنهایی روی موهای بلوند ، خاکستری و قرمز کار نمی کند.

به این دلیل که این رنگ موها در مولکول های خود کروموفور ندارند که انرژی لیزر را جذب می کند.کروموفور بخشی از مولکول است که به آن رنگ می بخشد.

رنگ هایی که از طریق چشم می بینیم در طیف مرئی است. آنهایی که توسط برخی از طول موج های طیف الکترومغناطیسی جذب نمی شوند نیاز به بررسی موجود دارد و همچنین می توان با روش لیزر موهای زاید این موهای زاید را برطرف کرد.

اگر در مورد قسمت های موی صورت یا بدن خود احساس خودآگاهی دارید ، لیزر مو زائد گزینه خوبی برای از بین بردن موهای زاید صورت یا از بین بردن موهای زاید بدن است. این یک روش غیر تهاجمی است که با پالس سریع لیزر در فولیکول های مورد نظر برای از بین بردن موها و جلوگیری از رشد مجدد آنها کار می کند.

اما حتی اگر موهای روشن دارید ، ریشه های شما ممکن است تیره باشد ، که متخصص پوست می تواند آن را بررسی کند. به یاد داشته باشید ، لیزر موهای زائد ریشه تیره فولیکول مو را هدف قرار می دهد.

بنابراین ، اگر ترکیبی از موهای روشن و تیره دارید که می خواهید از شر آنها خلاص شوید. هنوز هم می توانید همزمان با الکترولیز درمان را انجام دهید. بسته به یافته های مشاوره با پزشک ، انجام هر دو روش در یک جلسه ممکن است.

از بین بردن موهای زاید با لیزر از سال 1997 در دسترس است. اما هنوز هم برخی باورهای غلط درباره نتایج ، خطرات و نیازهای آن وجود دارد.

اگرچه لیزر موهای زاید به طور موثری رشد موها را برای مدت طولانی به تأخیر می اندازد ، اما معمولاً منجر به از بین بردن دائمی موها نمی شود. برای از بین بردن موهای اولیه به چندین روش لیزر موهای زاید و درمان های نگهدارنده نیز نیاز است. از بین بردن موهای زائد با لیزر برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بسیار موثر است ، اما  لیزر موهای کرکی کار بسیار سختی می باشد که می توان آن را با موفقیت در انواع پوست با استفاده از دستگاه های لیزر موهای زاید و حتی با لیزر موهای زاید خانگی انجام داد.

اگر قبل از لیزر موهای زائد اصلاح نکنید چه اتفاقی می افتد؟

لیزر موها را گرم می کند تا به سلول های بنیادی موجود در فولیکول های مو آسیب برساند تا از رشد جدید مو جلوگیری کند، اما اگر مو بیش از حد طولانی و بلند باشد، لیزر می تواند موهای شما را داغ کرده و پوست شما را بسوزاند. اصلاح قبل از جلسه لیزر موهای زائد، بیست و چهار ساعت قبل از توصیه، بسیار مهم است.

در حالی که اصلاح روز قبل از جلسه درمانی لیزر موهای زائد مهم است ، اصلاح بلافاصله قبل از جلسه توصیه نمی شود و حتی می تواند خطرناک باشد، اما چرا؟

هنگام شیو کردن، تیغ ممکن است هنگام عبور از روی پوست، پوست شما را بلند کند. با این حال، این واقعاً به میزان فشاری که شما هنگام سر خوردن تیغ بر روی بدن خود وارد می کنید، بستگی دارد. این پوست تازه شیو شده برای چند ساعت شکننده خواهد بود که باعث می شود حتی به نور لیزر نیز بسیار حساس باشد. بنابراین بهتر است حتما روز قبل از جلسه لیزر موهای زائد، اصلاح انجام شود.

آیا نتایج لیزر موهای زائد واقعاً دائمی است؟

لیزر موهای زاید با حرارت دادن فولیکول های مو باعث جلوگیری از رشد موهای جدید می شود. لیزر باعث می شود که فولیکول های مو برای مدت طولانی، بسیار بیشتر از اصلاح و اپیلاسیون در حالت خواب قرار بگیرند. وقتی موها دوباره رشد می کنند ، سبک تر ، ظریف تر و تعداد آنها کمتر می شود.

اگرچه این روش معمولاً به عنوان نوعی از بین بردن موهای زائد دائمی مطرح می شود ، لیزر درمانی فقط تعداد موهای ناخواسته را در یک منطقه مشخص کاهش می دهد و به طور کامل از شر موهای ناخواسته خلاص نمی شود.

به طور کلی ، لیزر موهای زائد یک فرآیند نسبتاً سریع است. زمان لیزر درمانی برای نواحی کوچکتر، مانند لب بالای ، ممکن است چند دقیقه طول بکشد و برای نواحی بزرگتر مانند کمر، ممکن است نیم ساعت یا بیشتر طول بکشد.

با وجود میزان موفقیت بالای لیزر موهای زاید ، سرانجام فولیکول های مو بهبود می یابند. این منجر به تولید موی جدید می شود. برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن ، باید چندین جلسه درمان لیزر موهای زائد داشته باشید.

فواید لیزر موهای زائد

لیزر برای از بین بردن موهای ناخواسته صورت ، ساق ، چانه ، پشت ، بازو ، زیر بغل ، خط بیکینی و سایر مناطق مفید است.

از مزایای لیزر موهای زائد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دقت، درستی. لیزرها می توانند موهای تیره و درشت را به طور انتخابی هدف قرار دهند در حالی که پوست اطراف را آسیب نبینند.

سرعت. هر نبض لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و می تواند همزمان بسیاری از موها را درمان کند. لیزر می تواند ناحیه ای تقریباً به اندازه یک ربع در هر ثانیه را درمان کند. نواحی کوچکی مانند لب بالا در کمتر از یک دقیقه قابل درمان هستند و مناطق بزرگ مانند پشت یا پاها ممکن است یک ساعت طول بکشد.

قابل پیش بینی بودن بیشتر بیماران به طور متوسط ​​پس از سه تا هفت جلسه دچار ریزش مو می شوند.

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم

از بین بردن موهای زائد با لیزر فراتر از “زاپ کردن” موهای ناخواسته است. این یک روش پزشکی است که برای انجام آن نیاز به آموزش دارد و خطرات احتمالی را به همراه دارد. قبل از انجام لیزر موهای زائد ، باید مدارک پزشک یا تکنسین انجام شده را کاملاً بررسی کنید.

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید ، باید شش هفته قبل از درمان ، برداشتن موم و الکترولیز را محدود کنید. زیرا لیزر ریشه موها را که بطور موقت با اپیلاسیون یا کندن از بین می رود ، هدف قرار می دهد.

همچنین باید شش هفته قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب موهای زائد را با لیزر کاهش می دهد و عوارض بعد از درمان را بیشتر می کند.

قبل از انجام لیزر موهای زائد چه باید بدانید؟

قبل از اینکه به یک روش درمانی متعهد شوید ، بهتر است در مورد سوالات خود درباره ی آن تحقیق کنید. بسیاری از افراد نتایج حاصل از لیزر موهای زاید را دوست دارند ، اما این به این معنی نیست که برای همه افراد مناسب باشد.

برای داشتن بهترین نتیجه باید چندین جلسه را متعهد شوید. این را باید بدانیم که هیچ تضمینی برای همیشه بدون مو بودن نیست . اما حداقل مجبور نیستید روزانه اصلاح کنید. سعی کنید در مورد هر آنچه که در مورد لیزر موهای زائد می دانید ، بخوانید.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زاید با ارسال نور در یک طول موج خاص که ملانین ، رنگدانه رنگ مو را هدف قرار می دهد ، در عمق کافی برای کار بر روی پیاز مو کار می کند. نتیجه در نظر گرفته شده ، از بین بردن مو ، از آسیب حرارتی به لامپ مو تولید شده هنگامی که انرژی در نور توسط رنگدانه واقع در آنجا جذب می شود.

 لیزر موهای زائد چه کاری انجام می دهد ؟

لیزرها از نور پالسی برای هدف قرار دادن ، تجزیه و از بین بردن رنگدانه تیره مو استفاده می کنند. به همین دلیل است که روی موهای تیره بسیار خوب عمل می کند .اما متأسفانه ، این بدان معنی است که لیزرها همچنین رنگدانه های پوست را هدف قرار می دهند ، که می تواند باعث تغییر رنگ پوست شود.

لیزر و چراغ های ضربان دار در افرادی که موهای تیره و رنگ پوست تیره ای دارند بهترین عملکرد را دارند. کاندیدا های ایده آل برای لیزر موهای زائد صورت بیمارانی هستند که پوست روشن و موهای تیره دارند. در بیمارانی که موهای بلوند دارند ، لیزر نسبتاً بی اثر است ، زیرا در پیاز مو رنگدانه به مقدار کمی برای هدف قرار دادن وجود دارد .با این حال ، دستگاه هایی مانند Diode و Nd-Yag وجود دارند که برای نتیجه دادن به افراد با موهای روشن یا پوست تیره ایجاد شده اند.

چرا این کار انجام می‌شود؟

از لیزر موهای زاید برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود. مکان های درمانی معمول شامل پاها ، زیر بغل ، لب فوقانی ، چانه و خط بیکینی است. با این حال ، درمان موهای ناخواسته تقریباً در هر منطقه ، به جز پلک یا نواحی اطراف ، امکان پذیر است. پوست با خال کوبی نیز نباید درمان شود.

رنگ مو و نوع پوست در موفقیت لیزر موهای زائد تأثیر دارد. اصل اساسی این است که رنگدانه های مو ، اما نه رنگدانه های پوست ، باید نور را جذب کنند. لیزر درمانی باید ضمن جلوگیری از آسیب به پوست ، فقط به فولیکول مو آسیب برساند. بنابراین ، تضاد بین رنگ مو و پوست – موهای تیره و پوست روشن – بهترین نتیجه را به دنبال دارد.

خطر آسیب به پوست بیشتر است وقتی که تفاوت کمی بین رنگ مو و رنگ پوست وجود دارد ، اما پیشرفت در تکنولوژی لیزر ، لیزر موهای زائد را به گزینه ای برای افرادی که پوست تیره تری دارند تبدیل کرده است. لیزر موهای زائد بدن برای رنگ موهایی که نور را به خوبی جذب نمی کنند موثر است: خاکستری ، قرمز ، بور و سفید. با این حال ، گزینه های لیزر درمانی برای موهای رنگ روشن همچنان در حال توسعه است.

آیا IPL و لیزر موهای زائد نتایج یکسانی دارند ؟

نور پالس شدید (IPL) طیف گسترده ای از طول موج ها را در مقایسه با پرتوهای غلیظ استفاده شده در روش های لیزر دو سکو ارائه می دهد. طول موج های مختلف IPL در اعماق مختلف پراکنده می شوند. این بدان معنی است که برای موثر بودن آن به درمان های تکراری نیاز است.  IPL  معمولاً به 10 تا 15 روش درمانی نیاز دارد و نتایج به اندازه لیزر موهای زائد دائمی نیستند.

آیا دستگاه های لیزر خانگی به اندازه لیزرهای پزشکی موثر هستند؟

در حقیقت ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) واحدهای لیزر موهای زائد خانگی را نه به عنوان دستگاه های پزشکی بلکه به عنوان لوازم آرایشی دسته بندی می کند.

دستگاه های لیزر خانگی به اندازه لیزرهای حرفه ای قدرتمند نیستند و نتایج متوسطی دارند. تا به امروز ، هیچ مطالعه طولانی مدت در مورد اینکه چگونه این لیزرهای خانگی در مقایسه با درمان های لیزر موهای زائد که در کلینیک متخصص پوست انجام می شود ، بی خطر و موثر است ، انجام نشده است.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود و هزینه آن چقدر است؟

لیزر موهای زائد یک امر  بسیار مهم هست که نباید به دست افراد ناوارد انجام شود، لیزر موهای زاید نیازمند آگاهی کامل در این باره  هست که ما در این مقاله به صورت کامل به این موضوع پرداخته‌ایم.

چه عواملی باعث رشد ناخواسته مو می شوند؟

رشد مو طبیعی است و نتیجه وراثت و سطح هورمون است. بیماری و استفاده از داروها می تواند رشد آنها را تحریک کند. همه خواهان حذف دائمی موهای ناخواسته خود هستند. در چنین شرایطی الکترولیز و لیزر موهای زائد بهترین گزینه ها هستند.

از تکنولوژی لیزر برای کاهش موهای ناخواسته استفاده می شود.

محل های درمانی رایج شامل پاها ، زیر بغل ، لب فوقانی ، چانه و بیکینی است. با این وجود ، درمان موهای ناخواسته تقریباً در هر ناحیه ، به جز پلک یا محیط اطراف ، امکان پذیر است. و پوست با خال کوبی نیز نباید درمان شود.

لیزر بیکینی معمولا در چند جلسه انجام می ­شود. پزشک از دستگاه­های لیزر (به عنوان مثال دستگاه لیزر الکساندرایت) استفاده می ­کند. این دستگاه میزان مشخصی از لیزر را به  ناحیه بیکینی  می­ تاباند.

نکته اساسی این است که رنگدانه پوست ، باید نور را جذب کند. لیزر باید از آسیب رساندن به پوست جلوگیری کند ، و فقط به فولیکول مو آسیب برساند.

بنابراین  موهای تیره و پوست سفید بهترین نتیجه را به همراه دارد.

در صورت وجود اختلاف کمی بین رنگ مو و رنگ پوست ، احتمال آسیب دیدن پوست بیشتر است. اما با پیشرفت های تکنولوژی در لیزر باعث شده است که لیزر موهای زاید را برای افرادی که پوست تیره تری دارند ، انتخاب کند.

لیزر مو های زائد

 از بین بردن موهای زائد خطراتی هم دارد

خطرات و عوارض جانبی لیزر به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع پوست
 • رنگ مو
 • برنامه درمانی
 • پیروی از مراقبت های پیش از درمان و پس از درمان

رایج ترین عوارض جانبی لیزر موهای زاید شامل موارد زیر است :

 • سوزش پوست

ناراحتی موقتی ، قرمزی ، تورم وهر گونه علائم و نشانه به طور معمول طی چند ساعت از بین می رود.

 • تغییر رنگدانه

لیزر ممکن است پوست آسیب دیده را تیره یا روشن کند. این تغییرات ممکن است موقت یا دائمی باشد. روشنایی پوست در درجه اول روی کسانی که از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری نمی کنند قبل یا بعد از درمان و افرادی که پوست تیره دارند جلوگیری می کند.

لیزر موهای زائد

لیزر کردن مو باعث ایجاد تاول ، پوسته پوسته شدن ، جای زخم یا سایر تغییرات در بافت پوست شود. سایر عوارض جانبی نادر شامل خاکستری شدن موهای درمان شده یا رشد بیش از حد مو در اطراف مناطق تحت درمان، به خصوص در پوستهای تیره است. به دلیل احتمال آسیب دیدگی شدید چشم، پلک ها، ابروها یا مناطق اطراف آن توصیه نمی شود.

توصیه های لازم برای انجام  لیزر موهای زاید

 • قبل از لیزر، با پزشک مشورت کنید تا مشخص شود آیا این گزینه درمانی برای شما مناسب است یا خیر!
 • قبل از انجام لیزر پزشک متخصص باید تاریخچه پزشکی فرد بیمار را ، از جمله استفاده از داروها ، تاریخچه اختلالات پوستی یا زخم و روشهای قبلی برداشتن مو را چک کند.
 • عکس بگیرید تا برای ارزیابی های قبل و بعد و بررسی های طولانی مدت استفاده شود.

پزشک همچنین دستورالعمل خاصی را برای آماده سازی برای لیزر ارائه می دهد.

اینها شامل موارد زیر است:

 • جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آفتاب

هر وقت بیرون می آیید ، از یک ضد آفتاب با SPF30 استفاده کنید که باعث سبک شدن پوست می شود. از هرگونه کرم های ضد آفتاب که پوست شما را تیره می کند ، خودداری کنید. پزشک ممکن است در صورت داشتن لکه های براق یا تیره پوست ، کرم سفید کننده پوست را نیز تجویز کند.

 • اجتناب از سایر روش های از بین بردن مو زائد

شستشو ، اپیلاسیون و الکترولیز و استفاده از دستگاه اپلی دی می تواند فولیکول مو را مختل کند. پس باید حداقل چهار هفته قبل از درمان از آن جلوگیری کرد.

 • جلوگیری از داروهای رقیق کننده خون

قبل از عمل از پزشک خود بپرسید که از چه داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهاب باید جلوگیری کرد.

 • برای محافظت در برابر هر روش درمانی ، عینک مخصوصی را برای محافظت از چشمان خود در برابر پرتو لیزر باید استفاده کنید.
لیزر موهای زائد

هنگام عمل لیزر موهای زائد

پزشک یک دستگاه لیزر دستی را به پوست شما فشار می دهد. البته بسته به نوع لیزر دارد ، ممکن است از یک دستگاه خنک کننده در نوک ابزار یا یک ژل خنک برای محافظت از پوست شما و کاهش خطر عوارض جانبی استفاده شود.

هنگامی که پزشک دستگاه لیزر را فعال می کند ، پرتوی لیزر از پوست شما به سمت فولیکول های مو عبور می کند. گرمای شدید ناشی از پرتوی لیزر به فولیکول های مو آسیب می رساند که از رشد مو جلوگیری می کند.

ممکن است احساس ناراحتی کنید ، مانند یک گرمازدگی گرم ، و احتمالاً از دستگاه خنک کننده یا ژل احساس سرماخوردگی خواهید کرد.

درمان یک ناحیه کوچک مانند لب فوقانی ممکن است تنها چند دقیقه طول بکشد. درمان یک منطقه بزرگتر مانند کمر و پا ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد.

لیزر موهای زائد

بعد از عمل لیزر موهای زائد

ممکن است چند ساعت اول بعد از لیزر کردن مو ، قرمزی و تورم را متوجه شوید.

برای کاهش هرگونه ناراحتی ، یخ را در ناحیه تحت درمان قرار دهید. اگر بلافاصله بعد از لیزر موهای زاید ، واكنش پوستی داشته باشید ، پزشك ممكن است كرم استروئیدی را در ناحیه آسیب دیده اعمال كند.

نتایج از بین بردن موها با لیزر

این نکته را باید به یاد داشته باشیم که موها بلافاصله از بین نمی روند ، این ممکن است مانند رشد مداوم مو به نظر برسد. درمان های مکرر معمولاً ضروری هستند زیرا رشد و ریزش مو بطور طبیعی در یک چرخه اتفاق می افتد ، و لیزر موهای زاید در مرحله رشد جدید با فولیکول های مو بهترین عملکرد را دارد.

لیزر ریزش موی دائمی را تضمین نمی کند. وقتی موها دوباره رشد می کنند ، معمولاً  ظریف تر و رنگ روشن تری نسبت به قبل از درمان  تبدیل می شوند.

تکنولوژی لیزر بر اساس تبدیل انرژی نور به انرژی حرارتی باعث گرم شدن وتخریب ریشه مو ( فولیکول مو ) میشود .

وقتی پرتو لیزر فعال می‌شود، معمولاً بیمار هیچ دردی احساس نمی‌کند. کرم موضعی یا استروئید برای به حداقل رساندن درد و سوزش ناحیه درمان روی پوست زده می‌شود.

درمان لیزر بر این اساس می باشد که در هر جلسه کار لیزر 10 الی 15 درصد تعداد موها باید از بین برود. بر همین اساس و با توجه به رشد موها نیاز است که فرد در شروع به صورت ماهانه و بین 6  تا 8 جلسه کار لیزر انجام دهد. با کم شدن تعداد موها این تکرار جلسات به هر 3 ماه یکبار در سال اول و به هر 6 ماه یکبار در سال دوم و نهایتا به سالی یکبار کاهش پیدا میکند .

در مورد لیزرهای خانگی چطور؟

لیزرهایی که می توانند در خانه برای رفع مو استفاده شوند در دسترس هستند. این دستگاه ها ممکن است باعث کاهش موی متوسط ​​شوند. اما هیچ مطالعه بزرگی در مورد مقایسه میزان اثربخشی این دستگاهها با لیزر موهای زاید که در مطب پزشک انجام می شود ، وجود ندارد.

بعلاوه ، سازمان غذا و داروی این دستگاه های لیزر موهای زاید خانگی را لوازم آرایشی و بهداشتی می دانند ، نه پزشکی !

در حال حاضر ، مطالعات طولانی در مورد میزان ایمن و مؤثر بودن ماشینهای خانگی انجام نشده است. اگر تصمیم به استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد خانگی دارید ، دستورالعمل های موجود در مورد دستگاه را دنبال کنید تا در کاهش خطر صدمات به خصوص آسیب دیدگی چشم کمک کند.

لیزر موهای زائد

درست است که لیزر موهای زاید باعث تحریک رشد مو در بعضی ناحیه‌ها می‌شود؟

برخی بیماران گزارش می‌دهند که موهای درمان شده با لیزر ضخیم ‌تر و پرپشت ‌تر شده است. این اتفاق به ندرت و صرفاً در صورت تابش لیزر روی موهای ظریفی مانند موهای صورت زنان و موهای شانه و بالای بازو و پشت بدن مردان رخ می‌دهد.

بنابراین توصیه می‌شود که از لیزر برای درمان ناحیه‌هایی از بدن با موهای تیره و زبر پرپشت استفاده کنید. دستگاه‌های لیزر صرفاً بر روی موهای زبر و تیره اثر می‌گذارند، برای از بین بردن موهای نازک و روشن باید از الکترولیز استفاده کنید.

چرا لیزر موهای زاید در چند جلسه انجام می شود؟

این سوال یکی از مهم ترین سوال هایی است که خیلی از افراد برایشان ایجاد می شود!

برای جواب به این سوال باید گفت که علت چند جلسه بودن آن به چرخه رشد مو در انسان بر می گردد.

هر تار مو 3 مرحله برای رشد کردن را طی می کند :

 • مرحله رشد (anagen)
 •  مرحله انتقالی (catagen)
 •  مرحله استراحت (telogen)

لیزر فقط در مرحله رشد یا آناژن جواب می دهد در مرحله کاتاژن و تلوژن جواب نمی دهد. پس می توان گفت که لیزر بر تمام موهای در مرحله آناژن تاثیر می گذارد.

لیزر مو زائد

چرا لیزر مو های زائد بر روی موهای سفید تاثیر ندارد؟

لیزر تک رنگ و تک طول موج است . نور لیزر به طور معمول در ملانینی مو یافت میشود و باعث از بین بردن سلول های سازنده مو می شود.

هر چه قدر مو زخیم تر و تیره تر باشد ملانین بیشتری دارد و نور لیزر بر روی آن تاثیر بیشتری می گذارد و سریع تر از بین می برد.

موهای زائد کدام قسمت از بدن را می توان لیزر کرد؟

تمامی نواحی بدن را می توان لیز کرد.

خانم ها معمولا بیشترین تقاضا را در قسمت زیر بغل و بیکینی دارند .

آقایان نیز بیشتر برای ناحیه کمر، سینه ،صورت و پاها را تقاضا دارند.

لیزر اطراف چشم ممنوع !

به این موارد هنگام لیزر موهای زائد دقت کنید :

واحد اندازه گیری لیزر شات است ، منطقه ای که شات می خورد تحت درمان قرار می گیرد هرچه تعداد شات ها بیشتر باشد تاثیر لیزر بر روی آن پوست بیشتر می شود. این نکته ای است که بسیاری از کلینیک ها رعایت نمی کنند و تعداد شات کمتری می زنند.

فواید لیزر موهای زائد :

هر روز تعداد بیشتری از مردم تصمیم به لیزر موهای زاید بدن خود می‌گیرند زیرا روش‌های حذف موهای زائد اغلب زمان بر و هزینه ‌بر هستند. از لیزر مو می‌توان در تمام نقاط بدن استفاده کرد.

لیزر مو به دلیل سرعت بالا ، تاثیرگذاری طولانی مدت و عوارض کم به یک روش پر طرفدار جهت رفع موهای زائد تبدیل شده است.

از جمله فواید آن :

 • صرفه جویی در زمان
 • صرفه جویی در هزینه
 • در لیزر خبری از موهای زیر پوستی نیست.
 • بدون درد است.
 • سالم و موثر است.
 • میزان تاثیر گذاری زیاد
 • به پوست آسیب نمی رساند.

لیزر موهای زاید صورت

پوست صورت بسیار حساس است و موهای زاید این ناحیه در زیبایی صورت اثرگذار هستند. به همین دلیل افراد روش های متفاوتی را برای از بین بردن موهای صورت انتخاب می‌کنند. استفاده از لیزر موهای زائد صورت از موثرترین روش های موجود است که قسمت قابل توجهی از مراجعات به کلینیک پوست و مو را شامل می شود.

کاربرد لیزر مو زاید در صورت

به کمک لیزر می ­توان مو زاید نواحی زیر را به طور دائمی حذف کرد :

 • دور ابروها
 • مابین ابروها (ابروی پیوندی)
 • پشت لب فوقانی
 • چانه
 • گردن
 • پشت سر و گردن
 • خط ریش آقایان

لیزر موهای زائد صورت برای آقایان

آقایانی که که از شیو کردن ها مکرر خسته شده اند، بهترین گزینه برای لیزر موهای زاید مردان می باشد!

همچنین در برخی بیماری ها انجام لیزر موهای صورت یک روش درمانی است. به طور مثال فولیکولیت کاذب یک بیماری پوستی در صورت آقایان است که در آن موهای ریش، به سمت پوست برگشته و به درون آن وارد می شود.

این بیماری باعث ایجاد جوش‌های پراکنده (به ویژه در گردن) و التهاب پوست می­ شود. تنها درمان موثر فولیکولیت کاذب، لیزر موهای صورت است. به همین دلیل، عجیب نیست که این روزها مراجعین آقایان برای لیزر موهای زاید در حال افزایش است.

لیزر مو زائد

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

خبر خوب این است که به خاطر تجهیز کلینیک درماپلاس با پیشرفته‌ترین دستگا‌ه‌های لازمه میزان سوزشی که در هنگام انجام این نوع از لیزر احساس می‌شود کم است، بهترین نوع لیزر می‌تواند باعث احساس برخورد چیزی لاستیک‌ مانند به بدن شخص بشود، معمولاً این احساس با کمی سوزش همراه است که میزان این سوزش با استفاده از کرِم‌هایی که قبل از لیزر مورد استفاده قرار می‌گیرد به حداقل ممکن می‌رسد. پس از انجام لیزر، ریشه‌ی موها در محلی که لیزردرمانی بر روی آن صورت گرفته است کمی برجسته و متمایل به سرخی به نظر می‌رسند، که با انجام دستوراتی که متخصصتان خواهد داد در زمانی کوتاه برطرف خواهد شد.

دستگاه‌های پیشرفته‌ی موجود در مؤسسه‌ی ما مجهز به سیستم خنک‌کننده‌ی پوست هستند، چنین سیستمی اجازه نمی‌دهد که پوست شما گرم شود و به همین خاطر خطر سوختگی و یا ایجاد لکه منتفی است، دستگاه‌های قدیمی لیزر، به خاطر نداشتن سیستم خنک‌کننده‌ی پوست می‌توانند موجب ایجاد سوختگی و یا ایجاد لکه روی پوست شوند و لازم است نسبت به این مورد مطلع باشید.

آیا لیزر موهای زائد ضرر یا عوارض دیگری هم می‌تواند داشته باشد؟

برای اطمینان بیشتر شما بهتر است در این قسمت کمی علمی‌تر پاسخ دهیم: در تکنولوژی امروزی، لیزر یک انرژی غیرِ “یونیزه” است و به همین خاطر موجب “موتاسیون”(جهش) در سلول‌های مربوطه نمی‌شود. اصولاً لیزر یک نوع نور است و “پرتو” نیست، این دو مورد در مباحث علمی با یک‌دیگر تفاوت دارند. اگر این نوع از لیزر درست مورد استفاده قرار بگیرد هیچ‌گونه ضرر یا عوارضی برای شخص نخواهد داشت، علاوه بر این، در انواع لیزر موهای زائد که در مؤسسه‌ی ما انجام می‌شود فقط سلول‌های ریشه‌ی مو مورد هدف قرارمی‌گیرند.

آیا نتیجه‌ی لیزر موهای زائد ماندگار است؟

ریشه‌ی تمامی موهایی که توسط این نوع از لیزر تخریب می‌شوند از بین رفته و موها دیگر باره قادر به رشد نمی‌باشند. این موضوع از طرف FDA آمریکا مورد تایید قرار گرفته است. هم‌چنین در کلینیک‌های مختلف جهان برای مدتی طولانی بررسی و تایید شده است.

برای اطمینان بیشتر شما بهتر است در این قسمت کمی علمی‌تر پاسخ دهیم.

در تکنولوژی امروزی، لیزر یک انرژی غیرِ “یونیزه” است و به همین خاطر موجب “موتاسیون”(جهش) در سلول‌های مربوطه نمی‌شود.

اصولاً لیزر یک نوع نور است و “پرتو” نیست. این دو مورد در مباحث علمی با یک‌دیگر تفاوت دارند. اگر این نوع از لیزر درست مورد استفاده قرار بگیرد هیچ‌گونه ضرر یا عوارضی برای شخص نخواهد داشت.

علاوه بر این، در انواع لیزر موهای زائد که در مؤسسه‌ی ما انجام می‌شود فقط سلول‌های ریشه‌ی مو مورد هدف قرارمی‌گیرند.

آمادگى براى انجام ليزر موى زائد؟

يكى دو هفته قبل از انجام ليزر، از كندن موها (اپيلاسيون، بند انداختن، موچين، مومك و… ) خوددارى کنید.

در صورت لزوم فقط از تيغ استفاده كنيد. زيرا براى انجام ليزر به ساقه مو نياز  می باشد.

برای انجام لیزر، اندازه موها بهتر است كوتاه باشد (حدود ٢-١ ميليمتر).

پوست نبايد برنزه و آفتاب سوخته باشد. در طول جلسات ليزر استفاده از سولاريوم و آفتاب گرفتن ممنوع مى‌باشد.

بايد از مصرف روآكوتان ٣ماه و از مصرف ترتينوئين موضعى ١ ماه (كه به عنوان لايه بردار استفاده مى‌شود) گذشته باشد. كسانيكه سابقه تبخال و هرپس تناسلى دارند، قبل از انجام ليزر بايد پزشك را مطلع كنند تا پيشگيرى لازم را انجام دهد.

آیا لیزر قسمت ژنیتال (اطراف آلت تناسلی) عوارض خاصی دارد؟

خیر، لیزر، حتى ازضخامت پوست هم عبور نمى‌کند، بنابراین مطلقاً براى اعضاى داخلى بدن انسان که زیرپوست قرار دارد، خطرى ندارد. درضمن استانداردهاى پزشکى بسیار سختگیرانه ودقیق هستند، بخصوص استاندارد FDA، استفاده ازلیزر دایود به منظور رفع دائمى موهاى زائد داراى استاندارد FDA است.

از چه سنی می‌‌توان موهای زائد را لیزر کرد اگر سن پائین باشد اشکالی ندارد؟

بعد از كامل شدن مراحل بلوغ، ليزر موى زائد مي‌تواند انجام شود.

مراقبتهاى بعد از انجام ليزر موى زائد چیست؟

استفاده از ضدآفتاب براى نواحى باز (غیر پوشیده) پوست مثل صورتدرصورت ادامه يافتن قرمزى و احساس سوزش پوست، ١٢ساعت بعد از انجام ليزر موى زائد، بهتراست از لوسيون ها و كرمهاى ترميمى نظير ميموزا (سيگل) سيكازوم (face-doux) سيكابيو(bioderma) و… استفاده شود.شستن پوست با شوينده هاى ملايم و آب ولرم و خنك بلامانع است.

لیست هزینه های لیزر موهای زائد

  

قیمتناحیه بدن
خط ناف15,000
بیکینی کامل65,000
ران100,000
ساق80,000
بازو70,000
ساعد65,000
کمر کامل90,000
گودی کمر50,000
باسن کامل50,000
انگشت دست15,000
انگشت پا15,000
کتف30,000
شکم کامل60,000
 
قیمتناحیه بدن
صورت کامل45,000
گونه15,000
خط ریش20,000
پشت لب10,000
چانه15,000
زیر چانه15,000
جلو گردن20,000
پشت گردن20,000
زیر بغل40,000
سینه کامل40,000
وسط سینه20,000
دور سینه20,000
خط شکم20,000

 

الکترولیز

از بین بردن موهای زائد به روش الکترولیز تنها روش مورد تایید FDA برای از بین بردن موهای زائد است. برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن به چندین جلسه نیاز دارد. با این حال ، این تضمین نمی کند که هرگز مویی را که در آن درمان شده اید تا پایان عمر ببینید.

اساساً ، الکترولیز با ایجاد اختلال در رشد مو کار می کند. این فرایند با قرار دادن یک پروب در پوست کار می کند. از رادیو موج کوتاه یا جریان مستقیم در فولیکول های مو استفاده می کند تا رشد موهای جدید را متوقف کند. این روش به فولیکول های مو آسیب می رساند تا از رشد موها جلوگیری شود.

انواع روش های الکترولیز

گالوانیک (که از نظر شیمیایی محلول را حل می کند) .

ترمولیز (که از گرمای موضعی استفاده می کند) .

مخلوط (که از هر دو روش استفاده می کند).

لیزر مو زائد در مقابل الکترولیز کدام بهتر است !!

لیزر موهای زائد و الکترولیز دو نوع از روش های محبوب در طولانی مدت روش های حذف مو هستند. هر دو با هدف قرار دادن فولیکول های مو واقع در زیر سطح پوست کار می کنند.

طبق انجمن جراحی های پوستی آمریکا ، لیزر مو در حال افزایش است ، با افزایش تقریباً 30 درصدی نسبت به سال 2013. اگرچه محبوبیت الکترولیز نیز افزایش می یابد ، اما به اندازه لیزر درمانی معمول نیست.

لیزر درمانی و الکترولیز هر دو اثرات طولانی مدت تری نسبت به تراشیدن دارند. اما به نظر می رسد الکترولیز بهترین عملکرد را دارد. نتایج ماندگارتر هستند. الکترولیز همچنین خطرات و عوارض جانبی کمتری را به همراه دارد و شما به درمان های نگهدارنده مورد نیاز برای لیزر موهای زاید نیاز ندارید.

نکته منفی این است که الکترولیز باید در جلسات بیشتری پخش شود. همانطور که لیزر مو  می تواند همزمان مناطق وسیعی را پوشش دهد و با سرعت بیشتری به نتیجه دلخواه خود برسید. تصمیم با خودتان است!

همچنین ، انجام یک روش و سپس روش دیگر ایده خوبی نیست. به عنوان مثال ، انجام الکترولیز پس از لیزر موهای زائد ، اثرات روش اول را مختل می کند. تکالیف خود را زودتر از موعد انجام دهید و در مورد بهترین گزینه با متخصص پوست خود صحبت کنید. اگر تصمیم دارید روش های حذف مو را تغییر دهید ، ممکن است لازم باشد چندین ماه قبل از شروع صبر کنید.

نتایج الکترولیز به دلیل از بین رفتن فولیکول مو ، دائمی اعلام می شود. از نظر تئوری ، داشتن فولیکول های آسیب دیده مو بدان معنی است که هیچ موی جدیدی قادر به رشد نیست.

این نتایج فقط در یک جلسه حاصل نشده است. این به ویژه در مواردی انجام می شود که شما روی یک ناحیه بزرگ مانند پشت خود و یا در ناحیه ای از رشد موهای ضخیم تر مانند ناحیه شرمگاه انجام می دهید.

بیشتر افراد برای دستیابی به نتایج مطلوب به جلسات پیگیری هر هفته یا دو بار در هفته نیاز دارند. وقتی مو از بین رفت ، دیگر به درمان نیاز نخواهید داشت. با الکترولیز نیازی به نگهداری نیست.

روش الکترولیز چگونه انجام می شود ؟

روند الکترولیز با قرار دادن دستگاهی در پوست کار می کند. از موج کوتاه در فولیکول های مو برای جلوگیری از رشد موهای جدید استفاده می کند و باعث ریزش موهای موجود می شود.

با این حال ، برای بهترین نتیجه به چندین جلسه نیاز خواهید داشت. از آنجا که رشد مو طبیعی است ، بنابراین رشد مو زاید نیز طبیعی است. از بین بردن موهای دائمی رویای همه افراد است اما شما باید بدانید که چگونه می توانید به آن برسید؟

آیا الکترولیز عارضه دارد؟

الکترولیز معمولاً هیچ عارضه جانبی دائمی ندارد اما گاهی ممکن است قرمزی موقت پوست ایجاد شود.

الکترولیز در مقابل لیزر موهای زائد

الکترولیز در مقایسه با لیزر مو زاید بسیار دردناک است. برای اکثر مردم ، روشهای امروزه موهای زائد صدمه ای نمی بینند اما الکترولیز صدمه می زند. الکترولیز موهای فردی را از بدن خارج می کند ، به همین دلیل درد زیادی ایجاد می کند. یک پروب بسیار ریز به بدن وارد می شود و بنابراین موها را از طریق موچین از فولیکول ها خارج می کند. بیشتر نواحی بدن از طریق الکترولیز مانند ابروها ، صورت ، سینه ها ، پاها ، شکم و ران ها قابل درمان هستند.

چرا لیزر موهای زائد بهتر از الکترولیز می باشد؟

از طرف دیگر ، لیزر مو در مقایسه با اپیلاسیون و الکترولیز درد زیادی ایجاد نمی کند. این فرآیند بسیار سریعتر و بهتر از سایر روشهای از بین بردن مو است.

لیزر موهای زائد و الکترولیز هر دو در مقایسه با تراشیدن اثرات طولانی مدت و راه حل دائمی برای رشد مو ایجاد می کنند.

لیزر مو را می توان برای هر فرد چه با رنگ روشن و چه تیره استفاده کرد اما می تواند باعث سوختن پوست افراد تیره شود. از طرف دیگر ، الکترولیز توسط هر کسی قابل استفاده است ، مهم نیست که چه نوع چهره ای داشته باشد. همراه با رنگدانه های مو به فولیکول های مو حمله می کند. در مقایسه لیزر موهای زائد در مقابل الکترولیز ، الکترولیز از نظر روش ها خوب است. با این حال ، الکترولیز زمان بیشتری نسبت به لیزر درمانی طول می کشد. برای از بین بردن دائمی موها مجبورید جلسات الکترولیز بیشتری نسبت به لیزر انجام دهید.

لیزر موهای می تواند خطری برای چشم ها یا سایر قسمت های اطراف بدن باشد که در نزدیکی ناحیه مورد نظر قرار دارند. اگر روند به درستی انجام نشود ، ممکن است باعث تغییر رنگ پوست شود. لیزر موهای زائد عوارض خاص خود را دارد در حالی که الکترولیز موارد خاص خود را دارد. با این حال ، لیزر موهای زاید ارزان تر از الکترولیز است.

درما پلاس

به طور خلاصه ، الکترولیز در مقایسه با سایر روش های از بین بردن مو مانند لیزر موهای زاید ، روش بسیار خوبی برای از بین بردن مو به طور مداوم است. اما در مقایسه با لیزر ، درد زیادی ایجاد می کند. زیرا در این فرآیند ، پریم به طور مستقیم در فولیکول ها قرار می گیرد تا هدف از بین بردن آنها باشد.

برای این درمان حساس به موزدایی به ما اعتماد کنید. فقط متخصصان می توانند بهترین و خدمات ایمن را به شما ارائه دهند. همین حالا با ما تماس بگیرید .

علت چند جلسه بودن آن به چرخه رشد مو در انسان بر می گردد.

زیرا لیزر تک رنگ و تک طول موج است . نور لیزر به طور معمول در ملانین مو یافت میشود و باعث از بین بردن سلول های سازنده مو می شود. هر چه قدر مو زخیم تر و تیره تر باشد ملانین بیشتری دارد و نور لیزر بر روی آن تاثیر بیشتری می گذارد و سریع تر از بین می برد.

بعد از كامل شدن مراحل بلوغ، ليزر موى زائد مي‌تواند انجام شود.

لیزر درمانی و الکترولیز هر دو اثرات طولانی مدت تری نسبت به تراشیدن دارند. اما به نظر می رسد الکترولیز بهترین عملکرد را دارد.

الکترولیز معمولاً هیچ عارضه جانبی دائمی ندارد اما گاهی ممکن است قرمزی موقت پوست ایجاد شود.

لیزر مو

4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید